Малолетник нападнат во Тетово

На 12.02.2022 во 20:25 часот во Полициска станица Тетово Б.Д.(55) од Тетово пријавил дека околу 19:00 часот, пред продавница во Тетово, неговиот 17-годишен син бил физички нападнат од Б.Ј. од Тетово.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.