Се тепале сосетки, по што едната го оштетила автомобилот на другата

Се истепале сосетки, пo што едната и го демолирала автомобилот на другата.

Во Полициската станица Бит Пазар, вчера околу 17.00 часот, Џ.С.(41) од Скопје пријавила дека околу 11.30 часот во нејзиниот двор физички ја нападнала нејзина сосетка, која со тврд предмет го оштетила и нејзиното возило. Полицијата презема мерки за расчистување на случајот.