Прегазен полицаец во Куманово, откако возачот не застанал на знакот за запирање

Прегазен полицаец на локалниот пат Куманово – с.Сопот, кај с.Долно Коњаре.

Инцидентот се случил, откако возило удрило во полицаецот и покрај тоа што дал знак за запирање. Возилото го управувал Н.Л. кој пред инцидентот удрил во паркирано возило.

Полицискиот службеник се здобил со тешки телесни повреди, констатирани во Општата болница во Куманово. Се работи на расчистување на случајот.