Од полноќ дизелот поскап од бензинот за 12 денари

0
42

Според денешната одлука на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги, дизелот повторно драстично поскапува.

Од ноќеска на полноќ дизел горивото поскапува за 3 денари и ќе изнесува101,5 денари по литар, додека бензините поскапуваат 0,5 денари.

Ова е првпат дизелот да биде поскап од бензинот за 12 денари по литар.