Тетовец преку социјални мрежи намалил малолетничка од Косово на полови дејствија

Полициски службеници на СВР Тетово вчера (10 август) околу 17 часот, во тетовско Теарце, го лишиле од слобода 27-годишниот М.А. од ова село.

Лицето се сомничи дека извршило „намамување на обљуба или на други полови дејствија на дете кое не наполнило 14 години“.

-Станува збор за малолетничка од соседно Косово, а делото, според пријавеното, било извршено преку социјални мрежи, појаснуваат од СВР Тетово.

Се расчистува и документира случајот, по што против М.А. ќе следува соодветен