ВМРО-ДПМНЕ ја поднесе иницијативата за референдум до ДИК

0
35

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, ја поднесе граѓанската иницијатива за одржување референдум на кој граѓаните би се изјасниле „за“ или „против“ Договорот за пријателство и добрососедство меѓу Македонија и Бугарија.

Тој најави дека следната година напролет ќе бара и предвремени парламентарни избори заедно со референдумот…