ГРУБИ ПОЧНАЛ ДА ГАСИ СИЈАЛИЦИ ВО ВЛАДА, А ОД АРАЧИНОВО ПОРАЧА ГРАЃАНИТЕ ДА ШТЕДАТ

0
34

Вицепремиерот Артан Груби веќе почнал да ги гаси сијалиците зад себе во неговото министерство, а ги проверува и другите. Денеска во Арачиново, каде отвораше водоводна мрежа, немаше порака до арачиновци, но им порача на останатите граѓани и институциите да штедат на струја, објави Телма

За Груби не е голем трошок одењето на владината делегација од стотина лица на Самитот на Отворен Балкан затоа што, како што рече, Белград е блиску, а се прави промоција на државата.

Повеќе подолу во видео прилогот на ТВ Телма