Ужас на Карибите: Ајкула ја одгриза ногата на 22-годишна девојка додека нуркаше

Great White Shark underwater picture

Во напад на ајкула на островите Туркс и Каикос во Карипското Море, на Американка (22) од американската сојузна држава Конектикат и била откорна нога, објави Скај њуз.

Инцидентот се случил додека таа нуркала со пријател, а по нападот во тешка состојба била префрлена во болницата на островот, соопшти локалната полиција.

Вработен во одморалиште во близина на Ливард Марина повика полиција и го пријави нападот на ајкулата, барајќи медицинска помош.

„Скај“ наведува дека, нејзинаиот пријател не е повреден.