Улични кучиња нападнале кичевчанец, тој паднал и тешко се повредил

Глутница кучиња синоќа нападнала маж во Кичево, по што тој со тешки повреди е пренесен во болница.

Kaко што соопштија од полицијата, 24-годишниот кичевец паднал по што е пренесен во Општа болница во Кичево. Нападот се случил синоќа на улицата „Јанко Михајлоски“ во Кичево.