Брат ја истепал сестра си и не ѝ дозволил да излезе од дома, му помагала и сопругата на татко му

Ноќеска (12 јули) околу 2 часот и 10 минути, полициски службеници на СВР Тетово- Одделение за внатрешни работи Гостивар го лишиле од слобода 25-годишниот И.Ч. од гостиварско село, кој бил пријавен од неговата 19-годишна сестра дека во семејниот дом физички ја нападнал.

Се расчистува и документира случајот.