Гостиварец ја натепал поранешната девојка среде плоштад

Малолетничка била натепана на градскиот плоштад во Гостивар.

– Малолетничка од Гостивар, вчеравечер (10 јули), во 22.30 часот, во СВР Тетово пријавила дека околу 21.30 часот на градскиот плоштад во Гостивар, Џ. Н., со кого претходно била во љубовна врска, физички ја нападнал, велат од МВР.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.