Го удрила со автомобил, тој ја истепал: Двајцата пријавиле во полиција

34-годишна жена од Скопје Н.А. во полиција пријавила дека во Ѓорче Петорв била физички нападната од 48-годишен човек.

На 11.07.2023 во 19.26 часот во СВР Скопје, Н.А.(34) од Скопје пријавила дека околу 15.20 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходни недоразбирања, била физички нападната од Т.Т.(48) од Скопје., се вели во билтенот на МВР.

Тој пак, во полиција пријавил дека Н.А. го удрила со автомобил во нозете иго повлекла со возилото.

– Додека, на 12.07.2023 во 19.26 часот Т.Т. пријавил дека на 11.07.2023 околу 15.20 часот на подрачјето на Ѓорче Петров, Н.А. додека управувала патничко возило, го удрила во пределот на нозете и го повлекла со возилото. По целосно документирање на случајот ќе следуваат соодветни поднесоци, информираат од МВР.

Полицијата расчистува што се случило.