Го удрил со автомобил оти претходно имале недоразбирање во сообраќајот

На 09.07.2023 во 16.15 часот било пријавено дека во Ресен, на патот за плажата во с.Сливница, по претходно недоразбирање во сообраќајот, дошло до расправија помеѓу В.Ј.(41) од Скопје и Ј.Ч.(45) од Ресен, при што Ј.Ч. со неговото возило го повредил В.Ј. во пределот на ногата.

В.Ј. се здобил со тешка телесна повреда, констатирана во Клиничка болница-Битола.

По целосно документирање на случајот ќе следува поднесок.