Маж со електричен велосипед удрил во сообраќаен знак, сега се бори за живот

По несреќата што се случи во Кутина, 28-годишен млад човек се бори за живот бидејќи со својот електричен велосипед удрил во сообраќаен знак на велосипедската патека.

Како што информираат од Полициската управа, несреќата се случила во саботата околу 22.30 часот во Кутина, во улицата Кнез Људевит Посавски.

До несреќата дошло кога 28-годишен маж, откако излегол од кружниот тек, свртел со својот електричен велосипед на велосипедската патека и удрил во металната потпора на сообраќајниот знак.

„Од ударот паднал од електричниот велосипед на коловозот. Од здобиените повреди со тешки повреди опасни по живот е пренесен во болницата во Пакрац“, соопшти денеска полицијата.

Из А1он