Оштетена шофершајбната на жител на Сарај од залутан куршум

0
34

„Вчера во 15:00 часот Ш.А.(54) од с.Сарај, скопско, пријавил дека во селото од залутано зрно му била оштетена шофершајбната од неговото патничко возило „голф“ со скопски регистарски ознаки“, посочуваат од МВР.

Од МВР информираат дека бил извршен увид и се преземаат мерки за расчистување на случајот.