Повредени двајца малолетници – ги удрил „сеат” додека се возеле на еден тротинет

Вчера во СВР Тетово, пријавена е сообраќајна несреќа во која учествуваа патничко возило „сеат терацо“ со тетовски регистарски ознаки управувано од 36- годишниот Н.Т. од Тетово, и двајца малолетници управувајќи електричен тротинет.

Двајцата малолетници се здобиле со тешки телесни повреди, кои биле констатитрани по пренесувањето во тетовската Клиничка болница.

Екипа на СВР Тетово извршила увид на местото на несреќата.