Претрес во Куманово, пронајдена дрога, приведен дилер

Вчера во 18.30 часот, полициски службеници од Отсекот за недозволена трговија со дрога и оружје при СВР Куманово го лишиле од слобода 39-годишниот Ш.И. од Куманово, извести МВР.

При претрес во неговиот дом во Куманово, извршен со судска наредба, биле пронајдени и одземени марихуана и амфетамин, соопшти Министерството за внатрешни работи.

Тој бил задржан во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

Из makfax.