Приведен крадец од Тетово, одземеното вратено на сопственичката

На 13.07.2023 околу 15.40 часот во Тетово, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 66-годишниот тетовец Р.М.. Тој се сомничи дека претходно извршил кражба, при што одзел личен предмет од една жена.

Одземеното било пронајдено и вратено на сопственичката, а лицето било задржано во полициска станица и по целосно документирање на случајот против Р.М. ќе биде поднесена соодветна пријава

.