Седумгодишно момче во Србија загина за време на игра

0
67

Седумгодишното момче Д.Ш. од Сурдулица загина вчера при игра на улица во Врање, пренесува Телеграф.

Според досега собраните податоци од Полициската управа во Врање, до несреќата дошло откако момчето скокнало од куп наредени греди. Детето се здобило со повреди во пределот на градниот кош и главата и поради тоа починало.

Службата за прием и лекување на ургентни состојби на Здравствен дом Врање констатирала смрт.