Семејно насилство во Скопје: Жена нападната од сопругот и свекорот

Жена била жртва на семејно насилство, информираа од Министерството за внатрешни работи.

Според полицијата, на 02.07.2023 во 21.20 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Ш.Ф.(34) и И.Ф.(67), двајцата од Скопје.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок од страна на полицијата.