Се степаа две гостиварчанки среде Скопје, полицијата најави пријави

0
41

На 09.07.2023 во 20.00 часот било пријавено дека на подрачјето на Ѓорче Петров, по претходна расправија, бил нарушен јавниот ред и мир со меѓусебна физичка пресметка помеѓу Ј.М.(40) од Скопје и С.Ш.(41) од Гостивар, двете женски лица.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.