Силен земјотрес со јачина од 6,4 степени го погоди Мексико

Земјотрес со интензитет од 6,4 степени според Рихтеровата скала денеска го погоди подрачјето во близина на брегот на мексиканската сојузна држава Чиапас, соопшти Германскиот истражувачки центар за геонауки.

Земјотресот, како што наведува центарот, се случил на длабочина од 10 километри.

Други детали се уште не се објавени.