Скопјанец тепал бивша девојка во лифт во Аеродром

На 09.07.2023 во 19.00 часот 36-годишна жена пријавила дека околу 16.30 часот во лифт од зграда на подрачјето на Аеродром, по претходни недоразбирања, била физички нападната од А.И.(42) од скопско, со кого порано биле во љубовна врска.

Се преземаат мерки за расчистување на случајот.