Сто мигранти чекаат да бидат спасени од карпест брег на Пелопонез

Од доцна синоќа во тек е акција на крајбрежната служба на Грција за спасување на бегалци и мигранти во близина на Пелопонез, јави дописничката на МИА од Атина.

Според грчката новинска агенција АНА-МПА, станува збор за група од околу 100 лица, кои се наоѓаат на карпестиот брег каде што пристигнале од едрилица.