Татко и син физички ја нападнале невенчаната сопруга и снаа

Министерството за внатрешни работи информираше дека вчера 21.20 часот од полициски службеници од Единицата за интервентна полиција при СВР Скопје биле лишени од слобода Ш.Ф.(34) и И.Ф.(67), двајцата од Скопје.

Тие во домот во скопско село физички ја нападнале 44-годишната невенчана сопруга, односно снаа.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок.