Швајцарски државјанин приведен во Прилеп

Полицијата вчера го привела С.Ј од Швајцарија поради прекршок на Законот за странци.

„На 17.09.2023 во 21.45 часот во Прилеп, од полициски службеници од Одделението за прекуграничен криминал, миграции, странци и реадмисија Прилеп бил приведен С.Ј.(28) од Швајцарија, поради сторен прекршок по чл.218 ст.8 од Закон за странци“, информираат од МВР.

Тој бил задржан во полициска станица по што ќе биде поднесен соодветен поднесок.