Левица: Пратеникот Арбен Зибери се обиде да го нападне собранискиот колега Крмов

На денешната тензична седница во Собрание, пратеникот од редовите на ДУИ, Арбен Зибери, се обиде да го нападне пратеникот Борис Крмов, се вели во соопштението од Левица.

„Им порачуваме на амнестираните насилници од ДУИ дека времето на плашење на македонскиот народ заврши и дека нивните послушници ДПМНЕ и СДС се делегитимирани одамна во очите на македонскиот народ“, велат од партијата.