Хаос кој се очекуваше: Брутална тепачка на српски и англиски навивачи (Видео

0
373

Дуелот меѓу Србија и Англија беше најавуван како ризичен барем кога се работи за фановите на двата тима. Дека тоа со причина е така се потврди сега, на неколку часа пред почеток на дуелот

На социјалните мрежи се појави видео на кое се гледа како се случува хаос во една од улиците каде што има кафитерии. Тепање, фрлање со сролици, маси, шишиња… Едноставно хаос кој полицијата се обидува да го смири.