ВИДЕО: Хаос во Словенија, Хрватска го вклучи алармот, Србија е следнa

0
677

Силно невреме зафати делови од Долењска во Словенија и предизвика значителна материјална штета. И хрватските метеоролози ги вклучија сите аларми, а се предвидува невремето да стигне и до Србија.

A1on.mk