ВЕСТИ

РЕГИОН

Косовскиот премиер Рамуш Харадинај поднесе неотповиклива оставка

  Косовскиот премиер Рамуш Харадинај денеска поднесе оставка на функцијата, за време на оддржување на седница на косовската Влада, јави Бота сот. -Оставката е неотповиклива, рече...

СВЕТ

Голем пожар на Хаваи, прогласена вонредна состојба

  Гувернерот на Хаваи, Дејвид Иге прогласи вонредна состојба на островот Мауи, каде изби голем пожар поради што се евакуирани повеќе илјади луѓе. Пожарот, кој изби...

Официјална одлука: Косово не смее да настапува на Евровизија

  Членките на Европската радиодифузна такса (ЕБУ) не прифатиле да се измени статусот и Косово да биде рамноправен член. Промените во статутот кои би му...

(Видео)Под мотото „Остани во чекор“ Танец со вечерашниот концерт...

Во чест на сите минати, сегашни и идни генерации чувари на македонското фолклорно наследство првенците, солистите и целиот ансамбл на „Танец“ со музичко-сценски спектакл...

СПОРТ

- Advertisement -
- Advertisement -

КОЛУМНИ

КУЛТУРА

ЗДРАВЈЕ

ЗАБАВА