(ВИДЕО) Муслиу: Назначен сум од Пендаровски зад кого застана и ДУИ

0
239

Еролд Муслиу, новиот директор на Агенцијата за разузнавање, одби да ги коментира изјавите на челниците на ДУИ дека се загрижени откако него на оваа функција го постави новоименуваниот претседател на државата, Стево Пендаровски, објави АлсатМ. Муслиу објасни дека потребно е да се почека одлуката да излезе во Службен весник и неговата директорска функција да се официјализира. Погледнете ја целата изјава и образложение на Муслиу во врска со неговото назначување подолу на видеото објавено од Алсат М