петок, декември 6, 2019

ВЕСТИ

РЕГИОН

Сореца: Го поздравуваме изборот на Олсиан Чела за државен обвинител и...

Амбасадорот на ЕУ во Тирана, Луиџи Сореца,ја даде својата подршка за изборот на Олсиан Чела за генерален државен јавен обвинител и членовита на Високиот...

СВЕТ

Германија преплавена од кокаин

Замотан во картон и во пластика, сокриев во над 200 темни спортски торби. Тоа припадниците на германската гранична полиција во јули годинава во Хамбург...

Со средства од Светска банка во Берово ќе се развива планинскиот...

Берово е единствената општина од регионот која доби европски пари за развој на туризмот. Благодарение на ангажманот на здружението „Малешевска корија“ која го организираше...

(ФОТО) Кејт Мидлтон го има совршениот фустан за новогодишните празници

Новогодишната еуфорија почна и во кралското семејство, па Кејт Мидлтон и нејзниот сопруг принцот Вилијам гостуваа во емисија каде подготуваа новогодишни колачи. За оваа пригода,...

СПОРТ

Casa Leone

- Advertisement - Casa Leone

Hotel Scardus

- Advertisement -

КОЛУМНИ

КУЛТУРА

ЗДРАВЈЕ

ЗАБАВА