Во сообраќајка загина 18-годишно момче од Тетово

0
219

Cоопштение од MBP

До несреќата дошло поради судир на две возила, ауди кое го управувал 17 годишник и рено меган што го возел 19 годишник. По судирот животот го загубил 18 годишниот Ш.Љ кој бил сопатник во аудито. Втор сопатник во аудито на 16 години добил тешки повреди, по што е однесен во клиничкиот центар во Скопје. Во болница поради повреди останал и трет сопатник од аудито. Во возилото рено имало тројца сопатници кои останале неповредени, информира Марјан Јосифовски, портпарол на СВР Тетово./glas.mk