Денеска уште една сообраќајка со жртва на македонските патишта

0
187
Едно лице загина, а има и повредени лица во сообраќајна несреќа што попладнево се случи на магистралниот пат Кичево-Охрид.
Во сообраќајката се судриле „фолксваген пасат“ и „сузуки марути“, со кичевски собраќајни ознаки.
Сообраќајот е  во прекин,пожарникартие ги извлекуваат повредените а полицијата врши увид.