Заев за Тамара: Северна Македонија оди во финале (ФОТО)

0
228

Премиерот Зоран Заев на Фејсбук и го честиташе влегувањето на нашата претставничка Тамара во финалето на Евровизија.

Северна Македонија оди во големото финале на Евровизија. Нашата Тамара продолжува напред со #Proud🇲🇰

Македонската музика вечерва предизвикува гордост кај сите граѓани на нашата земја и кај целата наша дијаспора низ светот-напиша Заев.