Заев најави нова влада, смени очекува и од неговите коалициони партнери

0
168

Со овие чекори кои ги презедовме но и со идните наши планови ќе се промени една третина од владата и практично ќе добиеме нова влада, истакна Заев

Премиерот изјави дека очекува ова да го следат и неговите коалициони партнери.

„Секако очекувам фидбек веќе следната недела и од Ахмети и од Африм Гаши и од Мендух Тачи и од сите коалициони партнери, затоа што имаме слаби функционери кои мора да ги замениме и да дојдат, рече Заев