И денеска дожд низ целата земја, но ќе биде потопло од вчера

0
243

Денеска времето ќе биде речиси идентично како вчера, но ќе има и сончеви периоди. Температурите денеска ќе бидат повисоки за разлика од вчера.

„Променливо облачно со сончеви периоди. Околу пладне и попладне на места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер.“, велат од УХМР.