Никаква почит кон лидерот на опозицијата: Мицкоски не добил покана за инаугурацијата

0
194

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не добил покана да присуствува на инаугурацијата на претседателот Стево Пендаровски.

„Досега до претседателот Мицкоски нема упатено покана за присуство на денешниот настан. Претседателот Христијан Мицкоски денот ќе го помине стандардно, со утринска прошетка и искачување на Водно, потоа продолжува со работни ангажмани во седиштето на партијата, каде има однпаред закажани средби и состаноци. А, попладне ќе биде со своето семејство“, велат од ВМРО-ДПМНЕ.