Оставки на сите потпретседатели на СДСМ

0
236

Шесте потпретседатели на СДСМ ќе си поднесат оставки по чистката што ја најави премиерот Зоран Заев.

Потпретседатели на СДСМ се: Фросина Ременски, Дамјан Манчевски, Оливер Спасовски, Мухамед Зекири, Благој Бочварски, Петре Шилегов.

Освен потпретседателите, се очекува и разрешување на генералниот секретар Александар Кирацовски. На негово место се очекува да биде назначен Љупчо Николовски.