Филипче го разреши економскиот директор на ГАК, Ваљон Беља

0
172

Министерот за здравство Венко Филипче го разреши економскиот директор на Клиниката за Гинекологија и акушерство, Ваљон Беља, откако тој обвини за финансиски криминал и непотизам на клиниката. Нарушени односи и несоодветен пристап е официјалната причина за нарушувањето.

Беља пак вели дека ќе чека реакција од матичната партија и најавува дека деновиве ќе ги објави доказите за корупција кои ги најави.