Бобан Илиќ оди зад решетки, повторно доби 6 години затвор за малиот Алмир

0
205

Бобан Илиќ е повторно е осуден на шест години затвор за случајот со четиригодишниот Алмир од Куманово, пренесува „Плус инфо“. Ова е втора пресуда бидејќи Апелација претходно го врати случајот на повторно судење. Но, казната затвор која ја одреди кумановскиот суд и сега е иста.

Илиќ првично се товареше за убиство со умисла, но во првиот судски процес на рочиштето за завршните зборови обвинителството направи преквалификација.