ВИДЕО: Судот во Унгарија одлучува за екстрадиција на Груевски

0
175

Никола Груевски денеска е на судско рочиште во Будимпешта, каде што се одлучува за неговата екстрадиција. Унгарските медиуми објавија фотографии и видео.

.

Она што предизвика најмногу внимание е изгледот на екс премиерот, односно тој се појави со безбол капче и очила за сонце, кои не ги тргнал ниту додека седел во судница.

 

видеото погледнете го тука