(Видео + фото) Верижен судир на три возила на патот од Куманово кон Скопје

0
181

По трагичната несреќа на скопската обиколница на патот од Скопје кон Тетово, уште една сообраќајка на патот од Куманово кон Скопје. Најмалку три возила удрија едно во друго, а има оштетени возила и од спротивната страна.

Во несреќата има повредени, но не и загинати.

Снимките и фотографиите до редакцијата ги испрати гледач на 1ТВ