Голем пожар во Лондон

0
179

Голем пожар изби во областа Депас Гарден во источниот дел на Лондон каде живее претежно сиромашно население

– Пожарот избил во станбен блок кој зафати станови од подземјето до шестиот кат, објави локалната противпожарна бригада.

Засега нема информации за повредени или жртви.