Заев: Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш!

0
208

„Уште еден македонски блесок во Европа! Алал да ти е Вардаре, победуваш и обединуваш, радост си најголема за нашиот народ. Ве чекаме во Скопје!“ напиша вечерва премиерот Зоран Заев на Фејсбук, откако ракометарите на Вардар по втор пат за станаа шампиони на Европа.

o