Струмичанка му сварила отровно кафе на сопругот

0
198

 

Струмичанка е осомничена дека се обидела да го отруе сопругот. Одредена и е мерка притвор од 30 дена.

Таа се сомничи за кривично дело „убиство во обид“. На 7 јуни во семејниот дом во селото Иловица, 39-годишната жена му сварила кафе на сопругот и но него ставила течно нсредство хербицид „моносан Херби“.

Откако сопругот го испил кафето, излегол во дворот и паднал во бессознание