Тетовец пронајден мртов на Самоиловата тврдина во Охрид

0
206

 

Повозрасен маж од Тетово вчера бил пронајден мртов на Самоиловата тврдина во Охрид.

Информацијата ја потврди портпаролот на СВР Охрид Стефан Димоски.

-Кај лицето не се забележани траги на насилство, се работи за природна смрт.По барање на Јавен обвинител утре ќе биде направена обдукција врз телото на починатиот – изјави Димоски.