ФОТО ГАЛЕРИЈА Официјално пречекан Бесир Алили на Плоштадот Скендербег

0
181

Европскиот шампион во борење Бесир Алили откако беше пречекан со зурли и тапани на граничниот премин Табановце и, му беше приреден официјален дочек на плоштадот Скендербег во Чаир. Таму беше присутен и градоначалникот на Скопје Петре Шилегов.

Подолу е фотогалерија од пречекот на шампионот Алили