Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка

0
207

Бојан Јовановски по извршениот лекарски преглед на скопските клиники е вратен во затворот Шутка и е во добра здравствена состојба, информира за МИА, директорот КПУ Затвор – Скопје, Есад Рахиќ.

Бојан Јовановски, познат како Боки 13, и Зоран Милевски, познат како Зоки Кичеец, се во притвор, осомничени во случајот „Рекет“ за примање награда за противзаконито влијание.