(Видео) ЗАЕВ: ЕЛ ЧЕКА ЌЕ ОДГОВАРА, НЕКА ОБЈАВИ И ЗА МЕНЕ

0
165

Ако „Ел Чека“ има нешто и за мене, слободно нека објави, рече денеска премиерот Заев одговарајќи на новинарско прашање во врска со вчерашниот говор на лидерот на ДУИ, во кој Ахмети го наметнува прашањето зошто таканаречениот „Ел Чека“ не пушта „бомби“ за луѓе од власта.

Заев нагласи дека дејствијата на Ел Чека се противзаконски и оти за тоа ќе сноси одговорност.

https://youtu.be/qceIehW7vCg?t=1